Jalalaba deformatsioon 28.11.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 21a. naisterahvas ning juba pikemat aega on mul probleeme vasaku jala väikse varbaga. See võib tunduda imelik, aga ma ei ole kindel, missuguse arsti poole pöörduda ja seetõttu otsustasingi kõigepealt kirjutada.

Probleem seisneb selles, et kõikvõimalike jalanõude puhul, isegi spordijalatsite puhul hakkab väike varvas jalatsi vastu käima muutub valulikuks ja punaseks ning sageli rikub jalanõu välimuse ja sisevoodri. Esmane soovitus oleks, et tuleb kanda sobivaid jalanõusid, aga kui ka spordijalatsid teevad valu, siis ei oska ma enam sobivamat jalanõud valida. Parem jalg on täiesti korras ja mingeid probleeme pole olnud. Ka ei mäleta ma et oleks mingit suurt traumat varbaga olnud. Probleem on kestnud juba aasta, varvas on erinevalt teise jala varbast rohkem väljapoole kaldus, nagu ta oleks viltu kasvanud.

Kas on võimalik varvas kuidagi otseks kasvatada või mingit sidet või kaitset kasutada? Või on mõni parem lahendus.

Ette tänades Liisa

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kindlasti peaks Teie varvast nägema ortopeed.Ilmselt oleks vajalik ka Rö-ülesvõte pöiast kahes suunas.Võimalik,et põhjus on pöia ristivõlvis,mitte ainult väikeses varbas.

Lugupidamisega A.Eller