Reielihase rebend 20.11.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mängin juba pikemat aega jalgpalli. Seni on vigastused minust mööda käinud, kuid viimane hooaeg tõi järsu pöörde. Nimelt sain aasta alguses kerge vigastuse reielihase piirkonda. Kuna enne polnud midagi olnud, ei osanud ka mdagi hullu karta. Andsin jalale natuke puhkust ja siis naasesin spordi juurde tagasi. Kuid varsti kordus asi uuesti. Enda rumaluse tõttu pole arsti juurde veel pöördunud - olen piirdunud hoidmise, teipimise jms. Aga paar päeva tagasi õnnestus vana rebend uuesti lahti tõmmata .. see on siis nüüd juba 5 kord selle aasta jooskul. Küsimus : kas elektroravi päästab, või on tee operatsioonilauale juba päris kindel ? siis .. Mis on ravi maksumus ja kas seda toetab ka haigekassa ?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Jah,tegemist on kroonilise lihasvigastusega.Kõigepealt peaks uurima vigastuse ulatust-ortopeed saadab ultraheli uuringule.Väiksema vigastuse ulatuse juures võiks siiski enne operatsiooni teha 1 kortisoonisüst vigastatud piirkonda,mis "lahustaks" vigastuse piirkonda tekkinud armkudet(operatsioonil see eemaldakse).Elektriravi võtab siiski mingil määral valu ära,rohkem kasu oleks spets.ravivõimlemisest füsioterapeudi juures.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern