reie nelipealihase kõõlus 11.11.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, olen 34-aastane mees, mängin korvpalli. Reielihased on tugevad, olen neile nooremas eas üsna palju koormust andnud. Aasta-paar tagasi avastasin, et reielihase seesmisel poolel, seal, kus lihas patella juures kõõluseks läheb, ei ole see üleminek enam ühtlane - keskel oleks ühes kohas justkui auk sees.

Kuna mingit valu ega jõudluse vähenemist ei kaasnenud, ei näinud probleemi. Nüüd on sama asi teisel jalal. Otsest valu just ei kurda, aga mingisugust siiski. Jala sirutamise ajal sõrme nimetatud kohal hoides on tunda-kuulda krudinat.

On's tegemist kõõluse rebendiga? Kas peaksin tulema arsti juurde või pole muretsemiseks põhjust - joostes-hüpates pole tunda midagi. Kas näit. kangiga

kükke maksab teha? Või peaks üldse puhkust andma (kuigi mängin praegu palli 1-2 x nädalas). Kui on rebend, kas siis päästab ainult lõikus?

Ette tänades

Tarvi

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Lp. Tarvi. Reielihase rebend tekib tavaliselt ikka trauma tulemusena. Teie reielihaste probleeme peaks lahendama traumatoloogi vastuvõtul, kus saab teha ka lisauuringuid. Siis saaks vastata ka Teid huvitanud küsimustele.