kramp sääres 25.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 22a. neiu. Sageli juhtub mul öösiti magades selline asi, et kui ma ennast sirutan, siis parem jalg läheb põlvest allapoole (säärest) krampi. Siis olen kohe ärkvel ja üritan tohutust valust jagu saada. Siiani pole aru saanud, mis aitab krambil taanduda - kas sääre kerge masseerime või lihtsalt rahulikult lamamine. Hommikul tõustes ja kogu ülejäänud päeva jalg tavaliselt tuikab või valutab kergelt. Arstile pole selle probleemiga veel pöördunud. Millest selline kramp tekib ja mida ette võtta?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Krambi tekkes võib olla mitu põhjust.Lihas võib olla üleväsinud(suur koormus,vale jalats,pöia võlvi probleemid jne.).Põhjus võib olla ka lihase ainevahetuse väikese häirega seotud.Krambi tekke korral tuleb säärelihaste tagumist gruppi venitada - pöida suruda käega enda suunas.Soovitan osta jalasalv,mis on mõeldud õhtuseks jalgade hoolduseks.Kui probleem jääb püsima,tuleb tulla konsultatsioonile.

Lugupidamisega A.Eller