krambid jalgades 18.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 25 aastane naine. Probleemiks on krambid jalgades. Nii kaua kui ennast mäletan, on mul alati jalad valutanud. Kuna erinevad arstid tol ajal midagi ei leidnud ja seostasid jalgade valu kasvuperioodiga, siis rohkem arste ei külastanud. Kuigi kohati olid jalavalud üsna tugevad, just õhtuti ja öösiti. Umbes 10 aastat tagasi hakkasid jalad ka krampi kiskuma, algul vaid siis kui olin palju jalgadel. Arstid soovitasid lihtsalt peale pingutavat päeva jalad kõrgemale tõsta ja tegeleda rohkem spordiga. Nüüd aga on juba mõned aastad olukord eriti hulluks läinud, sest krambid tekivad minu arvates täiesti juhuslikult ja mingit seost leida ma küll ei oska. Samas on krambid järjest tugevamad ja välja sellest tulla järjest raskem, vahel tegelen terve öö vaid jalgadega, sest krabid on nii tugevad.

Perearst ei oska midagi öelda ega arvata. Kuna mul on viimasel ajal ägedamalt tekkima hakanud ka veresoonelaiendid, siis on soovitanud vaid kreeme nende vastu, kuid mingit leevendust krampidele ega ka veresoontelaienditele pole neist saanud (kuigi olen erinevaid kreeme kasutanud pidevalt).

Ehk peaksin veel lisama, et krambid ei ole nii sagedased, umbes korra kuus, vahel harvem, on olnud isegi poole aastaseid perioode. Jalavalu on aga peaaegu iga päev. Ma ei saa isegi aru, kas on tegemist nn. luu-või lihasvaluga. Tegelen üsna usinasti spordiga 4Xnädalas spordisaalis ning vastavalt viitsimisele metsajooks, pikkadest ja kiiretest jalutuskäikudest rääkimata.

Tänan!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

s4llele küsimusele on vastatud