valu talla all poolvarbale tousmisel 20.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tegelen tantsimisega (tootan sellel alal ja koormus on suur). Umbes 14 paeva tagasi (pole varem juhtunud) hakkasin tundma, et poolvarbele toustes on vasaku jala all, kondi juurest vaga valus, nii et vahel on isegi voimatu poolvarbale tousta. Jala poida suure varba juurest natuke allapoole masseerides tunnen seespool valu. Samuti on valus kui lihtsalt varbaid vabalt tosta. Samuti annab tunda lihtsalt kaimisel. Valu leevendamiseks kasutan salvi Ehrlich joint and muscle balsam. See on natuke valu leevendanud. Ohtuti, parast tood, kipub jalg valutama, nii et segab isegi magamajaamist. Siis on jalle see salv aidanud. Lisan veel, et mul on molemal jalal jalakont seespool suhteliselt valjas (parilikkus). Parema jalaga aga on koik korras.

Kas on midagi, mida ma ise saaksin ette votta voi on seda jalga ikka vaja ilmtingimata arstile naidata? (Viibin valismaal, kus ma hetkel tootan. Seetottu vaga vabandan ka tappidega tahtede puudumise parast.)

Tanan ette vastuse eest.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Sellel valul voib olla mitu pohjust.Kas on seesamluu vasimismurd voi ristivolvi

lamenemine.Vaja oleks teha rontgen.Kui Te panete natuke(~0,5cm) pehmet

korgendust jala alla varvaste taha ja surute poialuid ristisuunas kergelt kokku,

kas siis valu kaob.Kui nii,siis piisab ristivolvi toe kandmisest.

Lugupidamisega A.Eller