seroosne koksiit 08.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! 9 aastat tagasi kahtlustati minu pojal ta oli siis 10 aastane perthest. See on puusaliigese haigus. Sellega seoses leiti ka, et tal on üks jalg veidike lühem. Tartu ortopeed seda ei kinnitanud, kuid kirjutas, et vaevusi võib teha sesoosne koksiit.Mis haigus on üldse koksiit? Kas see võib praegu sõjaväes olles tekitada vaevusi, kurdab tugevat selja valu Seekord sai ta elektri ravi. Palun väga vabandust kui diagnoos ei ole õieti kirjutatud.

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere. Mõlemad Teie pojal kahtlustatavad haigused , nii Leggi-Calve´- Perthesi tõbi, kui ka puusaliigese seroosne koksiit (puusaliigese aseptiline, vedeliku produktsiooniga põletik ) , on diagnoositavad ja ravi vajavad . Kui vaevused puusaliigese poot püsivad, tuleks kindlasti pöörduda ortopeedi vastuvõtule.