Reielihase valu 05.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 54 aastane mees.14.sept.-l hooga hüpates ca 60 cm kõrgusele betoonmüürile libastus jalg ning vajusin täie raskusega vasaku jala reie välimise külje keskosaga vastu müüri täisnurkset serva.Oli üsna valus ning jalg jäi kohe kangeks,nii et põlvest paindus vähe.Umbes 5 min möödudes sain jaheda metallesemega vigastuse valulist kohta jahutama hakata.Vigastuse koht siniseks ei läinud,kuid põlve kohalt oli paar päeva nähtavalt paistes.Umbes kolm päeva lonkasin,edasi ca 2 nädala möödudes sain jalga põlvest painutada täisnurkseks.Praegu 3 nädala möödudes sooja vanni ja enesemassaazi abil saan painutada 45 kraadini.edasi painutades on vigastatud koht valus ning ka takistatud lihase pinge tõttu.Öelge palun kas paranemine kuni saan kükitada reitega vastu säärelihaseid kestab veel kaua või on tarvis mingit meditsiinilist abi.Senini ei ole arsti poole pöördunud.

Tänan!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kui paranemine ei lähe nii jõudalt,võiksite ikkagi arsti poole pöörduda.Jutu järgi võib Teil ollareielihasesisene verevalum,mida vajadusel tuleks punkteerida,mis kiirendab paranemist.Samuti võib ola Teil mõni põlve liigessisene vigastus(menisk),kui põlv paindub 3nädalat peale traumat siiski ainult 45°

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern.