Valu põlvedes 08.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mida tähendab meeletu valu põlvedes peale tükk aega jalad keha all istumist püsti tõustes? Kui aeglaselt jalad sirgeks ajada, siis valu ei ole. Olen 22 aastane. Tegelen tantsimisega, eluaeg olnud sportlik (tennis). Sümptom hakkas peale mäesuusatamist, kukkusin paar korda põlvedele ka.

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tõenäoliselt pole tegemist haigusliku probleemiga.Põlveliiges on keeruline ja struktuuriderohke liiges. Kui anda talle pikaks ajaks asend, mis sunnib liigessidemeid ja kapslit ülemäärasele pingele, on valureaktsioon tavaline.Kui muudel asenditel, liigutustel põlv vaevusi ei põhjusta, pole ka mingit ravi vaja.Kindlama otsuse saab anda vastuvõtule tulles. (registreerimine 366-088;318-199 )