X-jalad 8-aastasel tüdrukul 27.09.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mu tütrel on alates 1,5-st eluaastast X-jalad ( imikuna lihaste spastilisus, sai pidevalt massaazhi ja looduslikke rahusteid). Praegu on nii, et kui seisab sirgelt põlved koos, on jalalabad teineteisest ca 15-20 cm kaugusel. Kui tahab jalalabad kõrvuti panna, siis peab seisma kuidagi kõveriti, nii et üks põlv oleks nagu teise taga. Lisaks on tal tihti jalavalud, eriti pöias ja põlvedes, ka on ta jalatsid kuidagi lääpas. Perearsti sõnul ei ole midagi viga, pidi ajaga üle minema. Lastekirurg ütles samuti - läheb üla, valud on nn "kasvuvalud".

Mure kasvab, sest aastad lähevad, kuid paremaks pole midagi läinud.

Samas on laps väga aktiivne, tugev ja vastupidav, armastab joosta, rattaga sõita, turnida. Käib tennisetrennis ( 3 t nädalas tennis, 2 t üldfüüsiline , talvel vastupidi ).

Kas oskaksite soovitada, mida teha? Kas on mingeid spetsiaalseid harjutusi, kas massaazh aitaks? Käisime mõned aastad tagasi ravikehakultuuris, kus täpselt samu harjutusi tehti nii käeluumurruga poisile kui ka skolioosiga lapsele - ei midagi individuaalset.

Ootan huviga vastust, tänan.

Kristi

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et õiged konsultandid Teie probleemi lahendamisel on lasteortopeed ravivõimlemise arst(näit.Tallinna Lastehaigla)Omalt poolt soovitaks kindlasti spordiga tegelemist jätkata.Kui sportimine tekitab vaevusi,siis võiks teha ka massazi.

Spordiindu soovides,dr.Kaidu Meitern