Puusavalu 18.09.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 17 aastane neiu. Umbes neli kuud juba on mul puusad hakanud valutama paaritunnise seismise või kõndimise järel. Sama aja olen olnud ka laktovegetaarlane ning lampjalad on mul ka. Ortopeedilt pärimise peale (mu selg valutas ka pidevalt) öeldi mulle, et pole midagi viga veel. Selg valutavat jalgade pärast. See oli ka mõniaeg tagasi. Sooviks teada millest see on, kust abi saada või midagi teha. Ette tänades neiu Tallinnast

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Puusavalud võivad tulla puusast enesest,kiirguda seljast ja lampjalgsus võib anda kiirguvaid valusid mõnikord puusa.Lampjalgsuse puhul tuleks Teil ikkagi kasutada tallatugesid-võivad leevendada ka puusavalusid.Võiks teha ka seljale võimlemisharjutusi.Kui need abinõud ei aita,tuleks pöörduda uuesti ortopeedi poole(Rö-gramm seljast ja puusadest)

Tervenemist soovides,dr.Kaidu Meitern