Selja valud 23.08.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 28.a naine(1laps)Seljas olid pidevad valud ja harva halvas(kui nii võib väljendada,Sest jalga ma lihtsalt ei tundnud isegi nõela torkeid mitte.Kestis see 1-3 päeva) ära ka jala.Arstid leitsid et mul on 2seljalüli paigast ära(abikaasa ütles et neid näeb ju ilma röngenita).Kirjutati ravivõimlemine,Ibubrofen ja salv,mille ka kõik ära tegin.Seda teatas mulle arst,et need jäävad korduma ja ei tohi teha äkilisi liigutusi ega tõsta raskeid asju.Kuid arst ütles et hiljem on võimalik teha operatsioon, minu küsimusele miks ei ole võimalik seda teha praegu vastas ta et operatsiooni ei tehta kuna selle risk on liiga suur.Minu küsimusele mis operatsioon se on,öeldi et praegu seda teile ei tehta ja pole vaja ka ennast hirmutada.Siit ka minu küsimus mis operatsioon se selline on?Miks ei ole võimalik seda teha praegu?Kas sellise diagnoosiga võib Mõelda ka lapsel(2)?Kuna rasedus koormab selga ja abikaasa(on ise invalidsuus grupil)on selle pärast väga mures.Ise nagu probleemi selles ei näe.

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Jutu järgi on antud probleem rohkem närvikirurgide vallast,sest selliseid operatsioone teevad meil ainult neurokirurgid.Sellepärast on raske objektiivset hinnangut anda.Kui lülid on paigast ära?,vajab see rekonstruktiivset operatsiooni,kui jalga kiirgav närvivalu on tingitud lülidevahelise ketta väljasopistusest,on operatsioon lihtsam.Ikkagi soovitan antud küsimuses pöörduda neurokirurgi poole.

Vabandan,et ei saanud anda ammendavat vastust,

dr.Kaidu Meitern