Selgroo kõverus 30.07.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 37.a. naine. Hiljuti avastati tänu röntgenile, et mul on selgroog natuke liiga kõver ja see võib olla üks seljavalude põhjustajatest. Soovitati pöörduda ravivõimlemis-arsti poole, ent - kas on üldse loogiline, et selles eas saab selgrookõverust võimlemisega muuta?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Inimese lülisammas on alati füsioloogiliste kõverustega. Kas need kõverused on normi piires või ületavad need, saab otsustada üksnes eriarst. Soovitan Teil pöörduda ortopeedi vastuvõtule (Tartus registreerimine 366-088, 318-199)