Seljavalu 17.07.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, olen 19-aastane noormeest Tartust. Umbes kuu aega tagasi tekkis probleem selja(alumise osa)ga. Mingis asendis istudes ning sealt tõustes on selg päris valus, teat. harjutusi tehes kaa. Tõstmisega midagi ära venitanud ei ole ( lihtsalt ei ole midagi tõstnud ), pigem kardan, et probleem on liigses istumises ning väheses liigutamises - istun enamuse ajast arvuti taga. Lasin teha röntgenipildid seljast, arsti jutu kohaselt on selg kõver ning selja nõgusus on praktiliselt kadunud. Ka lugesin röntgenipildilt, et kahe lüli vaheline vahe oli minimaalselt ahenenud. Pöördusin taastusravisse, tänasest käin seal x10 võimlemas ning veealust dushmassazhi saamas. Minu mure ongi järgmine, kas see on mööduv nähtus või jääbki selg valutama?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ilma Rö-ülesvõtet nägemata on mul raske midagi konkreetset väita.Ilmne tundub küll see,et võimlemisharjutusi,mida Teile õpetatakse,peate jätkama ka edaspidi.Rö-ülesvõtted hoidke alles ning võtke alati arsti poole seljaprobleemidega pöördudes kaasa.

Lugupidamisega A.Eller