Venitamine 21.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21aastane naine ning olen viimased pool aastat tegelenud tervisespordiga (aeroobika, shaping). Probleemiks on venitusharjutused. Nimelt ei saa ma põrandal sirgete jalgadega istudes pead vastu põlvi panna (venitus peaks minema reie tagalihastele ja säärtele). Juba väiksemagi venituse korral tekib valu põlveõndla taha. Ning sama venitust harkis jalgadega tehes lööb suurema pingutuse korral vasaku põlve siseküljele terva valu sisse. Milles asi võiks olla? Kas spordiarsti vastuvõtule on mõtet sellise probleemiga pöörduda?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Venitusharjutusi tuleb öieti teha-pigutust järk-järgult suurendada,ei tohi teha järske venitusharjutusi vaid hoida 5-6sekundit ja siis 5-6sek.lõdvestada jne.

Dr.K.Meitern