Tugev valu õlas ja käes 20.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere lgp. doktor,
Ei teagi nüüd, kas satun oma küsimusega õige arsti juurde, vabandage, kui see nii ei ole. Minu probleem on vähemalt minu enda jaoks suht kummaline, aga üritan seda siiski võimalikult täpselt seletada. Nimelt on mul lapsest saati olnud selline probleem - öösiti magades ärkasin tihti selle peale, et õlas oli tohutu valu ning ma ei saanud selle tõttu end liigutada. Kui siis järsku istuli tõusin või järsult õlga liigutasin, kadus ka valu. Sama asi on olnud ka varvastega, täiesti tühja koha pealt ei saanud enam suurt varvast liigutada, selline tunne, nagu oleks ta paigast ära läinud. Mõne aja pärast oli kõik iseenesest jälle korras ning sain varvast liigutada. Samuti on õlad "ära vajunud" siis, kui olen pikka aega seisnud või kõndinud, lihtsalt õlad hakkavad hirmsalt valutama ning sügavalt hingates on isegi rinnus valu. Istudes läheb valu üle. Vahepeal sellist probleemi enam polnud, kuni eelmise nädalani. Taaskord ärkasin keset ööd meeletu valu peale õlas ja õlavarres ning ei suutnud end liigutada. Võtsin end siiski kokku ja tõusin järsult valust hambaid risti pigistades istuli, mispeale sai kõik korda. Üleeile juhtus sama asi, ainult, et korda pole saanud siiamaani. Õlas ja käes on valud, ka kätt liigutades on õlavarres suht tugev valu. Öösiti ei saa üldse magada, nii kui silma kinni lasen, lööb õlavarde tugeva valu ning lihtsalt ei lähe ära. Mis minuga toimub? Olen üritanud seda probleemi varem ka mitmele arstile seletada, enamus neist on arvanud, et räägin lihaskrambist, ühesõnaga pole ma suutnud neile isegi oma probleemi selgeks teha. Nüüd on asi aga nii hull, et ei taha enam kuidagi seda valu kannatada. Millise arst juurde pean pöörduma? Milles võib asi olla? Mida teha? Palun aidake, kui oskate.
Suur tänu,
Sandra (18 a.)

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Peaksite pöörduma ortopeedi poole.Jutu järgi võib arvata,et Teil on lihtsalt väga "lahtised"liigese ja sel puhul tekivad kergesti subluksatsioonid e. osanihestused.Tuleks treenida liigest ümbritsevaid lihaseid.mis annab liigesele enam stabiilsust.

DR.K.Meitern