põlvehäda 16.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, ühel sünnipäeval sai mängitud üht sellist mängu, kus pidi sisse võtma keerulisi asendeid, kükkis enamasti, jalad risti-rästi jne. Peale mängu lõppu tundsin paremas põlves õrna 'krudinat' mis andis astudes tunda. Hiljem hakkas mainitud põlv kõndimisel valu tegema. Möödas on sellest nüüd nädal, kuid põlv ei taha paraneda. Jalga täiesti 100% sirgeks ajada ei saa. Öösel magades selili seetõttu ka magada ei saa, jalga ei saa sirgeks ajada, valu lööb sisse. Konkreetsemalt teeb valu põlve vasem pool. Kui jalalaba lõdvalt keerutan 'jala otsas' siis põlv justkui 'raksuks' või nagu oleks ligadi-logadi.. Kõverdada saan põlve ilusti.

Kas selle mängu käigus suutsin mingi liigese osa põlvel paigast nihutada?

M.I, 27 a

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

TEre!

Võisite kahjustada liigeskõhre või ka meniskit.Võtke 1 näd ibuprofeeni,kui eiaita,tuleb pöörduda ortopeedi poole.

Dr.K.meitern