ortopeedilised jalanõud 09.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.
Vabandan ette, kui küsimus ei kuulu Teie pädevusse. Laps on 3 aastane. Kaebas öösiti jalavalu talla alt. Käisime ortopeedi juures ja arst avastas, et lapsel on liiga kõrge jalg (jalalabade keskmine osa ei toeta maha). Lapsele kirjutati ortopeedilised tallad ja samuti lasime valmistada ortopeedilised sandaalid. Nüüd aga on nii, et kui laps lasteaias sandaale kannab, siis öösel kurdab ikkagi valu, paar korda nädalas (küll ainult ühe jala talla alt). (Nädalavahetusel kui kodus paljajalu kõnnib öösel valu ei kurda. Kas on võimalik, et jalale ei sobi need sandaalid, või on lihtsalt lapsel vaja harjutamis aega nende sandaalidega. Jalga ta neid heameelega ei pane, kuna väidab, et on ebamugavad ja kõvad.
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Võib niiolla ka ,et need sandaalid lapsele ei sobi.Tehke siis harjutusi jala tallalihastele-harjutused varvastega.

DR.K.Meitern