sääremari 04.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Võrkpalli mängides hüppelt käis mingi naksatus läbi sääremarja ja ma ei saanud enam jalale toetadagi.Käisin perearstil ta soovitas puhata ja oodata paranemist.Jalg kohe siniseks ei läinud,nüüd kollane on küll.Hüppeliiges on õhtuti ka paistes,hommikuks paistetus alaneb.Vähehaaval saan ka jalale toetada,kuigi sääremari on katsudes ikka väga valus.Nüüd on nädal möödas.Kas oleksin pidanud kusagile mujale pöörduma ja mis tagajärje võib see mulle jätta.Sellist traumat pole mul enne olnud. Olen 38.aastane harrastussportlane.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Seda sääremarjalihase venitust nimetatakse-"tennis leg"-tennisisti säär.Pange kanna sisse(mõlemasse)kannakõrgendus-7-10mm ja tehke venitusharjutusi,siduge säär ka elastse sidemega kinni pallimängul.

DR.K.Meitern