säärelihas 01.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Selline mure, et iga kord, kui ma jooksmas käin, siis on mu vasaku jala säärelihas kummaliselt pinges. Varem hakkas ka valutama, kuid siis tegin arsti soovitusel 2 nädalase valu/põletikuvastase kuuri ja praegu on valu kadunud, kuid säärelihasesse on ikka jäänud mingi kummaline pinge sisse, mis peamiselt annab tunda jooksmise ajal ja mida muidu igapäeva elu elades peaaegu ei tunnegi. Enne jooksmist teen küll korralikkult soojendust ja peale jooksmist venitan. Jooksen keskmiselt 2 korda nädalas ja pool tundi korraga aeglases tempos. Jooksmist alustasin eelmisel kevadel. Sügisehakul aga jooksin kahel päeval järjest 45 minutit ja siis hakkaski teisel päeval jooksmise ajal jalg valutama ja sealtmaalt on ka probleemid vasaku jala säärelihasega. Nii, et see probleem tekkis mul järsku, mitte tasapisi ja pikema perioodi jooksul.
Kas on probleem selles, et äkki on mul jooksmise ajal vasaku jala asend vale ja kas ma vajan mingit ortopeedilist mõõtmist ja kus kohas seda teha saab ja palju see maksab. Ise elan Tartus.
Või vajab mu jalg mingisugust massaažikuuri? Üks tuttav noormees mainis, et asi võib olla selles, et kuna hakkasin aktiivselt jooksma suht hiljuti võib olla probleem selles, et mu jala lihased kasvavad kiiremini kui mu sääreluu ja sellest võib see provleem olla tingitud. Igatahes sooviksin jalga terveks ravida, et oleks võimalik tihedamini jooksmas käia ja muidu tervisejooksu nautida. Palun andke nõu !!!
Ette tänades,
Andres.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Pinge säärelihases võib olla nii seljast kui ka jalapöiast põhjustatuna.Alguseks võiks proovida kasutada jooksukingades võlvitugesid.Veel võiks vaadata kas jalad on ühepikkused.

Dr.K.Meitern

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

Kontsade kandmine

Tere! Mul oli parema jala sääre-ja pindluumurd, seal pekse osas. Kipsi vale asendi tõttu säärelihas ja kannakõõlus lühenes ja kand maha ei läinud. Praeguseks hetkeks küll pika taastusraviperioodi järel ...

Priit Ailt

Vastas Priit Ailt

Tere,

Arvan, et lühiajaliselt madalat kontsa kanda ei ole probleem. See ei tohiks küll taastumist pikendama või kuidagi moodi halvasti mõjuda.

Parimat,
Priit

Loe edasi

jalakrambid

Tere!

Minu probleem seisneb selles, et mul lähevad väga sageli jalad krampi (sääred ja tallaalused) ning seda eriti magades või kõhuli lamades. Säärelihas läheb saapaid jalga pannes krampi ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Eks 1 põhjus on see,et sporditegemine pooleli jäetud-lihased ei saa enam koormust.Tuleks ikkagi mingil määral spordiga püüda tegeleda.Teine asi on normaalne toidu- ja veereziim.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: