Seljavalud 15.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

probleem selline, et kuskilt eelmise aasta septembri kuust on mind vaevanud ülaseljavalud. Ilmselt sain rattasprindi aeg külma ja nüüd on sellised närvivalud. Mingi tugevam valukolle on seal vasaku linnutiiva all. Olen proovinud erinevaid salve (Viprosal B, Fastum Gel, Deep Heat), olen käinud regulaarselt massööri juures, saanud meemassaži ja muid imetrikke, aga valud on ikka alles - ei lähe hullemaks ega paremaks. Igal õhtul voodis ennast venitades/painutades käivad seljast mõnusad raksud läbi. Tegu on sellise lihaspingega, mis pidi väidetavalt ka stressist jm sellisest tulema. Noh, eks viimasel ajal on pingeline olnud küll, aga kellel poleks aeg ajalt.
Kas on veel mingeid võimalusi?

Ette tänades,
Margo

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Paistab,et Teil on tegemist lihas-närvipunkti ("trigger point")tüüpi põletikuga.Ortopeedid teevad sel puhul valupunkti tuimestuslahuse-kortisoonsüsti.

Dr.K.Meitern