valu põlves 19.06.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 37-aastane naine, regulaarselt spordiga ei tegele, ainult võimlen vahel.

Juba poolteist kuud ei saa ma hästi käia vasaku jala tõttu.

Algul oli kiskuv valu umbes 5 cm allpool põlve eesmise sääreluu peal (just käies, rahulolekus ei olnud),

kuigi paistetust ei olnud. Siis tekkis käimisel valu ka põlve sisse ja nüüdseks on tekkinud ka turse

vasaku jala siseküljele põlvest all ja ka põlve alumisele osale. Valu on selgelt seotud käimisega,

rahulolekus valu eriti ei ole, pigem kirvendab.

Perearst tegi mitmeid uuringuid (röntgen, vereanalüüs reuma ja põletike jne. suhtes),

mis kõik olid korras, ja määras ka ravi (diklofenak, fastum-geel), mis ei aidanud.

Käia ei saa ma ikkagi valu tõttu. Kas tegemist võib olla mingisuguse traumaga, millisega?

Ise ma traumat ei mäleta, kuigi välistada seda ka ei saa. Mida tuleks ette võtta?

Kas on vajalik lihtsalt anda jalale rahu ja mitte käia või vajab jalg tõsisemat ravi?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ilmselt on tegemist põlveliigese algava ülekoormussündroomiga,mille üheks väljenduseks on limapauna põletik just seal,kus Te seda kirjeldate.Nüüd oleks vaja Rö-ülesvõtet põlvest seistes,valu vastu aitaks hästi kortikoidi süst otse limapauna ning tõenäoliselt vajate ka koormuste puhuks põlve toetavat spetsiaalset külgtugede ja sarniiriga ortoosi.Lisaks peate tegelema spetsiaalsete reielihaseid tugevdavate harjutustega.

Lugupidamisega A.Eller