Kõõluse vigastus 19.06.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

1.Palun öelge, kas reie nelipealihase ülemise kinnituskõõluse venituse tarvis

on ka mingisugune tugiside olemas. Kui on, siis kust oleks seda võimalik saada ja kui ei, siis mida edasi teha? Põhimõtteliselt on nii, et käimisel ei sega, aga

jalgpalli lüüa ei saa, muudest järsematest liigutustest rääkimata. Vigastus on, umbes 2 nädalat vana, ravitud algul külmaga ja nüüd soojendussalviga.

2.Käisin detsembris põlve artroskoopial Pärnus. Kõiki purunenud osasid ei saadud

kätte. Kas on oht, et tulevikus tuleb lõikuse tee uuesti ette võtta? Tahaks hirmsasti jooksmas käia, aga eriti ei julge. Kükitamisega ei ole raskusi, küll aga jala sirutamisega põlvest.

Ette tänades,

Margrit Kärp

Arst vastas:

dr Toomas Tein

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

tere,reielihase vigastuse ravi sõltub vigastuse raskusest,diagnoosi täpsustamiseks oleks vajalik teha lisa uuringuid(nt.sonograafia).Tugisdemeid on erinevaid,nt.Tartus müügil Salutarise kaupluses,Kalevi4

kui artroskoopial ei saadud kõiki katkiseid tükke eemaldada,siis sõltub edasine ravi haiguse kulust.Juhul kui need tükid põhjustavad vaevusi(liigese blokaadid,põletik jne)siis tuleks vajadusel teostada ka operatsioon.

lugupiamisega dr.T.Tein