Kämblaluu murd ja selle paranemine. 05.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 18 aastane sportlane ja mure on selline, et murdsin paremal käel viienda kämblaluu sõrmepoolse osa ehk siis väikse sõrme juures oleva nuki. Käsi pandi kipsi kaheks nädalaks ja viieks päevaks. Probleem on selles, et olen ujuja ja hädasti oleks vaja trenni teha, sest võistlused täpselt kaks päeva pärast kipsi ära võtmist. Tahtsingi küsida et kas pärast kipsi natuke varem ära võtmist peab luu treeningule vastu ja kas on võimalik luu paranemisele kuidagi kaasa aidata ning kiirendada seda näiteks rohkem kaltsiumi süües või midagi taolist?
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kiiremat paranemist soodustab spetsiaalsete harjutuste tegemine,mida teab füsioterapeut.

Paranemist soovides,dr.K.Meitern