Valus kand ja pöiavõlv 15.12.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25 aastane noormees. Tegelen üsna harrastusspordiga. Sõidan jalgratast, jooksen, suusatan. Eelmise aasta detsembris väänasin joostes tugevalt hüppeliigest, kolme nädala pärast väänasin halva juhuse tõttu hüppeliigest uuesti. Mõlemal korral tekkis verevalum jalalaba küljele pahkluu alla. Käisin eriarstil, kelle soovitus oli süüa UltraGel'i ja vähendada koormust. valud taandusid kahe-kolme kuuga. Talvel sõitSuvel sain sõita ratast, mis pole jalale koormav. Sellel sügisel aga tekkis aga selline probleem, et joosta ei ole enam võimalik, kuna peale jooksu on jalad valusad kanna pealt ja talla alt. Ka kõndimine teeb jalad valusaks. Tunne on nagu lihased oleks pinges ja valusad. Samuti on ka liigese juurest nagu sidemed hakanud valutama. Milles võib olla põhjus? Kas selles, et liiges ei ole veel/enam piisavalt tugev, et jalga piisavalt õiges asendis hoida?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Praegu ei saa eriti aru,mis viga on-hüppeliiges,liigese sidemed,talla all kukekannus?Tuleks ikka ortopeedile näidata.

DR.K.Meitern