lihasvalu peale treeningut 09.11.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 18 suhteliselt painduv, ( panna sirgete jalgadega pea vastu põlvi, sooritada spagaati jne.). Peale igat trenni teeme venitusharjutusi ( tegelenud 8 kuud), tavaliselt venituse pikkus on 30-60 sek. Neli päeva tagasi tegime enne venitusharjutusi soojenduse tavalise 20-30 minuti asemel u10 min. ning venituse kestvus oli 60 sek, u 4sek lõdvestust ja siis uuesti 60 sek venitus.
Nüüd neljandat päeva reielihased on pinges, käia valus ei ole, aga joostes tunduvad jalad rasked ning ning sirgete jalgadega saan vaevalt sõrmed maha, spagaadist rääkimata. Kas peale ülepingutamist painduvus taastub või pean alustama täiesti algusest (nagu 8 kuud tagasi). Kas ma peaksin mõneks ajaks igasuguse treeningu katkestama või ikkagi veidi sörkima ning tegema lihtsamaid venitusi?Kasutasin capsigam kreemi,kasu nagu ei tundu olevat, kas on mõnda teist head spordikreemi?

Tänan!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Treeninguid võib küll jätkata,aga ei tohi teha neid harjutusi,mis valu teevad.Parem oleks jääkreemi kasutamine.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern