Schlatteri haigus 05.11.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsepõlves sain tugeva trauma parema põlve pihta ja kuna luumurdu ei olnud, siis ei saanud ka mingit ravi. Tegelesin aastaid purjetamisega ja olin pidevalt põlvili vees. Kõõluse kinnituskoht on tugevasti suurenenud ja puutetundlik, põlvili ei saa üldse enam olla. Viimase poole aasta jooksul on eriti tunda andnud. Olen 27 aastane mees ja tegelen aktiivselt tantsuga, kuid aegajalt segab põlvevalu ka seda harrastust. Kirurg tegi pildi ja ütles, et mingit kildu kuskil lahti ei ole ja peale füsioteraapia midagi teha ei ole. Kas seda oleks võimalik kirurgiliselt ravida? Põlvili olemist segab kõige rohkem luustunud muna sääreluu peal, mis ulatub oma 2-3 cm kaugusele.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et seda haigust ei tule kirurgiliselt ravida vaid ikka konservatiivselt-tabletid,süstid.tugiside.

Dr.K.Meitern