Valulik käsi 21.10.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu töö on seotud arvutiga. Eelmisel talvel hakkas parema käe ranne haiget tegema arvuti hiire kasutamisest. Paari kuuga see aga oluliselt vaibus. Suvel aga tekkis samal käel uus häda. Mul on suvekodu ja aias on tööd palju ...muruniitmine, käsivikatiga niitmine, käsisaega okste saagimine jne. Käest kadus jõud ja isegi kergete asjade kandmine muutus valu tekitavaks. Kui käsi on kõverdatud, siis valus pole, niipea kui aga kätt ja sõrmi sirutada, tekib valulikkus küünarliigesele lähedal olevas pehmete kudede piirkonnas.
Labakäes on selline "surnud tunne".
Olen lasknud massööril kätt masseerida (5 korda), kuid erilist positiivset tulemust pole see andnud. Fastum geeli ma kasutada ei saa, kuna olen selle
suhtes allergiline.
Mis sellist valu võib põhjustada? Kas see võib olla põhjustatud arvutihiirest?
Mida peaksin ette võtma?
Tänan.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Selle valu põhjuseks ülekoormus sõrmedega töö-haaramine,arvuti, tegemisest.Valu tekib sõrmi liigutavate lihaste kinnituskoha õlavarreluu põntadel-seespool nimetatakse seda haigust golfimängija,väljaspool-tennisemängija küünarnukiks.Raviks võtke 5-7päeva ibuprofeeni ja siduge küünarvars altpoolt küünarliigest kinni.Kui ei aita tuleks pöörduda ortopeedi poole
Paranemist soovides,dr.kaidu Meitern