liigesest välja 10.10.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 2-aastasel lapsel on järsu tõmbamise puhul kaks korda käsi liigesest välja tulnud (randmest) ja arst olla öelnud, et teda kätest tõsta ei tohi kuni 5. eluaastani. Ometi on alati lapsi juba imikust peale kätest-jalgadest tõstetud, neile "karusselli" tehtud jne. Kas meie laps on kuidagi eriliselt nõrk selles suhtes, kaua temaga ettevaatlik tuleb olla ja mis suhtes? Öeldi nagu, et kui ta end ise kuhugi käsipidi riputab, siis pole hullu, aga tõmmata ei tohi. Tahan ju väga, et ta füüsiliselt tugevaks saaks aga pelgan teda väntsutada nagu varem . jalgadest pea alaspidi rippuma panna jne. Mida tohib ja mida ei tohi ja kui kaua veel? Kas peaks tarbima mingeid toidulisandeid või vitamiine?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Ma kahtlen siiski,kas see käsi ikka päris liigesest "välja käib".Võib olla, nagu mõnedel inimestel,on lihtsalt liigessidemete lõtvus liiga suur.Tuleks ikka laste ortopeedile näidata.

Dr.Kaidu meitern