valu põlveliigeses 07.10.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Mu mehel diagnoositi pool aastat tagasi peale pika-ajalist liigkoormuslikku sportimist põlveliigese (sisekülje) krooniline põletik. Raviks määrati põlve tugikaitse ja põletikuvastane tabletikuur + ultraheli ravikuur ja ravivõimlemine ning võimalikult vähe liikumist. Põlvevalu aga pole siiamaani taganenud.

Nüüd uuesti sama murega arstile pöördudes määrati talle röntgen-radiatsiooni-kuur (6 korda 2 nädala jooksul). Kas sellest võiks abi olla? Mil viisil selline ravimeetod mõjub?
Mis alternatiivsed ravimeetodid võiks veel aidata põlvevalust võimalikult kiiresti lahti saada?

Ette tänades,
Marge

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Rö-radiatsiooni kuurist eriti ei tea aga oma kogemust.Tegemist võib olla meniski vigastusega,vanemal inimesel ka atroosiga(näitab Rö-pilt)Tuleks pöörduda ortopeedi poole diagnoosi täpsustamiseks.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern