valu põlves 27.09.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26. a. naine. Alates 13. eluaastast kuni 18. eluaastani tegelesin aktiivselt kergejõustikuga, viimased 5. aastat ei ole absoluutselt spordiga tegelenud. Umbes 10 aastat tagasi trennis vigastasin vasakut põlve - kahtlustati meniskit, tehti põlve süst (operatsioonist keeldusin); 2 aastat hiljem vigastasin sarnaselt paremat põlve, kuid siis arsti juurde ei pöördunud. Käies põlved tunda ei andnud, joostes jäid natuke kangeks, pikalt kükitada ei saanud (üle 5. min.), siis põlved minuti jooksul sirgu ei andnud ja olid toetudes valusad.
Viimased kolm kuud olen oma töö tõttu sunnitud pidevalt kükitama (hetkeks, et midagi võtta) - päevas u. 500 korda. Umbes 2 kuud tagasi hakkas parem põlv haigeks jääma - kükist püsti tõustes oli valus. Puhkuse ajal kõik möödus, kuid jälle tööl käies, hakkas põlv jälle valutama. 4 päeva tagasi, järjekordselt kükilt püsti tõustes, tabas paremat põlve valuhoog, päeva jooksul toetusin rohkem vasakule jalale ja valuhoogu rohkem ei tulnud. 2 päeva tagasi kükitades tabas põlve järjekordne väga terav valuhoog, püsti tõustes valu ei kadunud, vaid kestis veel umbes minuti, seekord ei aidanud ka teise jala peale toetumine - nii kui põlvele toetudes jalga natuke kõverdasin tuli valuhoog, mis kestis umbes minuti.
Praegu ei saa jalale toetudes isegi toolile istuda, nii kui toetudes natukenegi jalga kõverdada, on põlves terav pikk valu (käies annab väga natukene tunda). Jalga istudes kõverdades, raksub põlvekeder tugevalt.
Mida teha?

Lugupidamisega Monika

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Paistab,et menisk on tõesti katki.See ise kinni ei kasva ja valikravimeetod on -artroskoopiline operatsioon.

Dr.Kaidu Meitern