Tere dr Kaidu Meitern 03.09.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane aktiivne tudengineiu. Lapsepõlvest peale olen tegelenud spordiga. Eriliseks kireks on olnud korvpall, millest ei vaata mööda ka praegu, kui jõusaalis ja Tartu maratoniks treenimisega algust tegin. Mis sundis oma ala vahetama, on paariaasta tagune pöidlavigastus. Ehk siis lihaserebestus, nagu treener ütles. Eelimisel korral, kui ühe endast tükkmaad suurema noormehega kokku põrkasin, käis läbi käe metsik valu ja isegi teekannu ei suutnud ma hiljem tõsta.Muidugi määrisin geeli peale ja hakkasin edasi mängima.(mille kindlasti maha laidate).Olen praeguseks leppinud olukorraga ja mängukoormust tunduvalt väiksemaks lasknud kui see paar aastat tagasi oli ja alati mängides spordigeeli kaasa võtnud. Tean, et korvpall jääb hobiks ja pööran nüüd rohkem tähelepanu kutse omandamisele ja karjäärile.
Kuid viimasel ajal ajab mind ennast marru see, kui palli valesti püüdes jälle nädalaks ajaks valu sisse lööb. Tugeva sööduga palle ma varsti enam ei julgegi püüda, mängu kvaliteet kannatab.Piinlik on poiste ees...Seega mõtlesin uurida, et kui palju selline operatsioon kestab ja maksab,ning kui kaua on taastusravi. (st. kui kaua pean ma suutma end võimlast eemale hoida??)Muret tekitab just see, et kui ma sellele opile läheksin, siis peaksin ma seda pikka aega planeerima, kuna päevagraafik on hirmus tihe ja isegi hambaarsti juurde minekut peab mitu nädalat enne planeerima.

Suured tänud ette juba vastuse eest!

Kõike paremat soovides
Kristiina

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Enne opile mineku plaani proovige pöial mängimise ajal kinni teipida või kanda spets pöidlatugesid,millega saab mängida.Veel tehke mängimisele väike paus,1nädal ja sel ajal võtke 1 põletikuvastane tablettikuur(diklofenak 100)Ei tea Te täpset diagnoosi,aga opist paranemine korvpalli jaoks võib võtta mitu kuud ja ilma haigekassa toetuseta võib see maksta 5-7000 krooni.

Paranemist soovides,dr.Kaidu meitern