kand ja hüppeliiges 01.09.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
olen alles väga noor neiu (16.a), kuid sellegi poolest on mul mure oma hüppeliigestega. nimelt paar aastat tagasi juhtus mul üks imelik lugu mida ma ei oskagi kohe täpselt seletada, mis see oli aga koolis laua taga istudes olid mul jalad laua alt välja sirutatud, liigutasin jalalabasid ikka paremale ja vasakule, kuid ühel hetkel käis mul jala kannast imelik tunne läbi ja püsti tõustes ma enam ei saanud korralikult käia . Miski nagu oleks hüppeliigese juures kinni jäänud(hüppeliiges ei andnud enam liikuma): Viimasel ajal on seda päris tihti juhtunud. ühel korral ma püüdsin isegi korralikult astuda ja selle taga-järjel käis hüppeliigese juurest läbi õudne valu ja ülejäänud päeva oli mu jalg täiesti tuim.
Millest võib see tingitud olla, või mis see üldse on ja mida ma peaksin tegema et sellest vabaneda?
Ette tänades Helli.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

See on hüppeliigest katva kõhre probleem,mis selles eas võib olla pehmem ja anda sellist sümptomaatikat.Täpse diagnoosi selles osas annabMRT uuring.Soovitan kasutada glükoosamiini sisaldavaid toidulisandeid,mis parandavat kõhre ainevahetust ja ka jalgrattasõitu("treenib" hüppeliigest)

Dr.Kaidu Meitern