põlveliiges 14.07.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 48 aastane naine. Mul on põlve artroskoopilisest operatsioonist möödas ligi kolm kuud, kuid põlv teeb endiselt valu. Muret teeb ka see, et põlv ei paindu enam endiselt, kükitada pole üldse võimalik, samuti teevad mitmed liigutused valu, näiteks trepist käimine, samuti mööda kaldpinda nii üles- kui allakäimine, üldse kõik sellised liigutused, kus on vaja jalga põlvest pingutada. Peale pikemat käimist aga hakkab põlv valutama. Mõnikord valutab ka ilma näilise põhjuseta. Mulle tundub ka, nagu oleks opereeritud põlv paistes ja soojem kui teine põlv.
Peale operatsiooni ei soovitatud mulle mitte mingisuguseid võimlemisharjutusi. Jalg pidi taastuma paari nädalaga. Kuid hiljem olen teistelt kuulnud ja ka ise lugenud, et võimlemisega tuleks alustada kohe peale op-i.
Mida ma peaksin nüüd tegema? Kas minu selline seisund on normaalne? Kui kaua võtab taastumine peale sellist op-i aega ja kas ma peaksin andma valutavale jalale rohkem puhkust või vastupidi - liigutama rohkem?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Te olukord ei ole normaalne.Peaksite pöörduma Teid opereerinud arsti või mõne teise ortopeedi poole.Kõigepealt tuleb taastada põlve liikutusamplituud.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern