Limapauna põletik. 04.07.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Selline diagnoos on pandud mu tütre kandadele.Kirurg väitis,et selle haigusega peab valima õiged jalanõud ja poolnaljaga vist,et kinnisele jalatsile kannaosasse augud lõikama,kuna kannad ei kannata survet.Perearstile saatis kirjakese,et kirurgilist ravi ei ole olemas,mingit muud soovitust ka ei andnud. Olen mures,laps on alles 17 ja nende jalgadega peab ta kõndima terve elu,aga
iga aastaga" kasvavad" kannad suuremaks ja kandilisemaks,kinnised jalanõud
ei sobi enam üldse jalga,teevad valu.Ma siiski ei usu,et neid kandasid ei ole võimalik ravida!Kelle poole peaksime pöörduma,et vajalikku ravi saada?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Raviks soovitan ka mina jalanõu sees kanda spets padjakesi(müüakseTallinnas näiteks Tervise poes Suur-Karja tän.),teiseks tarvitada põletikuvastaseid tablette,kolmandaks võib teha ka limapauna kortisoonsüsti ja viimaseks ,kui midagi ei aita,tehakse operatsioon,mille käigus haige limapaun eemaldatakse.Peaksite pöörduma ortopeedi poole.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern