Põlveliigese trauma 03.07.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere Dr. Kaidu Meitern,

Olen 29-aastane naine ja muret teeb aeg-ajalt valutav põlv. U. 12-aastaselt väänasin mänguhoos jala välja, siis sai käidud ka arsti juures, kus lihtsalt katsuti põlve, teatati et tegemist on venitusega ja kästi jalga mitte eriti koormata. Käisin tol ajal ka korvpallitrennis ning läksin mõni nädal pärast jala väljaväänamist spordilaagrisse. Üritasin ennast küll hoida ja mitte pingelisi trenne ja pikamaa jookse kaasa teha aga võib-olla mõjus ka see vähene koormus tookord halvasti. Nüüd valutab põlv aeg-ajal ikka ja jälle. Olen siis kasutanud põlve tugisidet ja külma kompressi. Mida peaksin veel tegema ja kelle poole pöörduma, et valutavast põlvest lahti saada?

Ette tänades,

Merike

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et Teie põlves on tegemist mingil määral kõhre kahjustusega,sest teine võimalus-meniskivigastus annab selles eas rohkem tunda.Tarvitage 1näd ibuprofeni ja kui ei aita pöörduge ortopeedi poole.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern