õnnetu jalg 25.06.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Elan praegu Eestist väljas ja sellest tulenevad ka ravi probleemid. Aasta tagasi astusin paljajalu metalleseme peale. Hetkel oli valus, kuid peagi unustasin selle. Kui valu tekkis tallaalusel välisserval, läksin arsti juurde. Arst ei leidnud midagi, nahk polnud kahjustatud. "Puhkasin" jalga paar nädalat, uuesti käima hakates jälle valud, paistetus. Siis saadeti röntgenisse. Luumurdu polnud, kuid kanna all oli põletikuline muhk. Arst süstis kortisooni, käia ei lubatud, muretsesin endale kargud. Nädal hiljem sain teise süsti (teiselt arstilt) ja käsu kohe kõndima hakata, et siis mõjub paremini. Ja KÄISINGI kolm kuud spordisandaalides! Vahetevahel tundsin hellust haiges kohas. Sügisel aga ütles jalg totaalselt üles: läks kohutavalt paiste ja valutas, mis hull. Perearst tegi kaks uut süsti, kuid need ei aidanud. Palusin saatekirja röntgenisse ja eriarstile, kuid arst ei kirjutanud, ütles, et jalga mitte kasutades paraneb see ise. Otsisin muid teid. Lõpuks sain saatekirja, ooteaeg 4 kuud. Kui lõpuks pildid tehtud said, selgus, et mul on lihaserebestus ja sellest tingitud tallaaluse sidikelme põletik (Plantarfasceit). Raviks Ibux 600 ning nüüd (peale 8 kuud karkudel) ka erilised pehmed sisetallad. Mul on usku Eesti meditsiini ja küsimus on:
1)Kas sellest on küllalt või on võimalik veel midagi teha?
2)Kui ja, siis mida?
3)Kas päris terveks ka sellest haigusest saab?
Ette tänades,
Tiina

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kindlasti ei teki metalleseme peale astumisest luumurdu ega lihaserebestust,selleks peab küllaltki suur trauma olema.Teil võib siiski olla tallakirme põletik(fastsiit),mis tekib ülekoormusest,jalanõu vahetusest jne.,kuigi kohutav paistetus viitab mõnele muule haiguseleRaviks soovitaks ortopeedilised jalanõud, või kinga sisse spets kannakõrgendused ja harjutused tallalihastele.Paranemine võtab aega,kuid see haigus on ravitav.
Tervenemist soovides,dr.Kaidu Meitern