Probleem hüppeliigese piirkonnas 12.06.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23 aastane ja teinud tugevalt trenni mitmeid aastaid ja seal juures ka erinevatel spordialadel. See juures on hüppeliigese piirkond saanud erinevaid koormusi ja pidanud olema erinevates asendites ka sunnitult (ratsutamisel oli vaja hoida kanda all, samas rattatreeningutel pöid all) ning metsas joostestes olen ka jalga mitmeid kordi välja väänanud. Mure on selline, et nüüd kipub hüppeliigese piirkond lihtsalt ühel hetkel haigeks jääma ja kohe nii hullult, et keharaskusega ei ole võimalik selle jala peale toetuda ja valu on eelkõige jalalaba peal ja külgedel. Samas jalg paiste ei lähe ega ole vaja ka traumat (välja väänamist jne.). Seni on diagnoosiks pandud pidevalt hüppeliigese sidemete venitus ja soovitatud jalale lihtsalt rahu anda. Aja möödudes annab valu järele, aga probleem ei kao, vaid tuleb tagasi hullemini ja igakord muutub taastumise periood pikemaks.. Mis võiks olla tegelik probleem ja kust ma tõsisemat abi saaksin selle lahendamiseks?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Tegemist võib olla hüppeliigese pitsumissündroomiga ,mille põhjuseks kõhrekahjustus liigespinnal.Täpsustamiseks aitab magnetresonatsuuring.
Dr.Kaidu meitern