valutavad kannad 26.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
11-aastasel poisil valutavad kannad peale kehalise kasvatuse tundi või peale pikemat ringi lippamist õues, tulemuseks kergelt lonkav kõnd ja valulikkus kannale toetamisel, mis siis rahulikumalt olles järele annab.
Peale üht kehalise kasvatuse tundi (2 nädalat tagasi), kus teemaks kaugushüpe, jäigi ühe jala kand valulikuks. Valus on astuda normaalse inimese kombel.
Millega on tegemist ja kelle poole sellise murega üldse peaks pöörduma või mis leevendaks? Kunagi aastat kaks tagasi ühe ortopeedi diagnoos oli kasvuraskused ja sellega asi piirduski!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Tegemist kasvuea luustumishäirega kanna piirkonnas(Severini tõbi),mis 1-2a läheb ise üle.Sporti tuleks ikka edasi teha,vältida liigutusi,mis valu teevad(igasugused hüpped näit.)Soovitav veel kanda kõrgema kontsaga spordisusse või panna sussi sisse 7-8mm kannakõrgendus/padi.Pöörduda ikka ortopeedi poole.

Tervenemist soovides,dr.Kaidu Meitern