valud randmes 24.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

olen muusik. 1 aasta tagasi mängisin oma käed üle, st harjutasin üleliia ja käed hakkasid valutama. Algul ei suutnud ma sõrmegi mitte liigutada ilma et valuhoog ei oleks läbinud kätt sõrmeotsast õlani, ka magada ei suutnud. ajapikku läks olukord paremaks, kuid siiski enam korralikult harjutada ei saa. Käed hakkavad jällegi valutama.Valu oleks justkui randmes, näiteks raskeid asju on valus tõsta ja samas nagu ka pöidla lihas valutaks ja sõrmekondid valutaks. Olen käinud perearsti juures, kuid tema ainult naeris selle jutu peale, et käed on hakanud valutama pillimängimisest. Mis ma tegema pean? Kasutan ka igasuguseid kreeme, mis apteegis müüa on valuleevendamiseks. Harjutama aga siiski pean.Kas ma peaks oma elukutset siis nüüd vahetama, või on mingi väljapääs veel?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Võiksite võtta 1nädal põletikuvastast ibuprofeeni tablette(antakse apteegis ilma retseptita),samal ajal sõrmi vähem koormata.Kui ei aita,võiksite pöörduda ortopeed/käekirurgi poole.Neid spetsialiste on vähe.Meie,Artrosportkliinikus 6461436,on käekirurgiks dr.A.Heimann.
Dr.Kaidu Meitern