põlvede venitamine 14.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kas meditsiinilisest seisukohast on põlveliigeste venitamine inimesele kasulik või pigem kahjulik? Pean silmas igasuguseid jalgade venitusi ja painutusi, kus kõverdatud jalga väänatakse nii sisse (nt. tõkkejooksu asend) kui väljapoole (nt. rätsepiste asend). Põlveliigese liikuvus peaks ju ainult kasuks olema, kuid mulle tundub, et üheks põhjuseks, miks mu põlved valutavad, võib olla just eelnevalt kirjeldatud harjutuste tegemine.

Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan siisk,i et normaalsest põlve venitamisest ei tohiks ta valutama hakata.Kui mitu tundi istuda rätsepistes või pikk lennureis kitsas pingis ,siis võib seda juhtuda.

Dr.Kaidu Meitern