tere. 09.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Raskejõustik.
Kas on mingeid harjutusi, mis võiksid põhjustada mingeid mikroskoopilisi
vigasitusi, n. väikeste veresoonte lõhkemine ajus.
Kuidas üldse raskejõustik aju suutlikusele mõjub?
Kas on mingeid harjutusi, mida tuleks vältida- sellised nagu harjutused mille puhul tuleb raskus pea kohale suruda, pingilt surumine?
ette tänades,

Rasmus

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et kui tervis on korras,siis võib kõiki spordialasid teha."Ülemõistuse"asjad,sh pikad ponnistused, kuuluvad ka nende hulka.Üldiselt on normaalsel inimesel ikkagi enesekaitse instinkt nii suur,et midagi hullu sportimisel ei peaks juhtuma.Aga kangi selili surumist tuleks ikkagi mitmekesi teha!

Treeningulusti,dr.Kaidu Meitern