nõrgad põlved 06.05.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 25a naine, tegelen mingil määral enda liigutamisega, sõidan rattaga ja jooksen.Kuid mind vaevad selline probleem, et eriti hommikuti on põlved liigestest nõrgad nagu oleks väsinud. Kui istun natuke aega rätseppistmes, püsti tõustes on põlveliigesed valusad. See on ka siis, kui kükitan või istun väheke aega jalad tagumiku all.On tulnud mitmeid kordi selline asi ette, et hommikul voodist tõustes kukun kolinal voodi ette kokku, kuna jalad ei kanna, neid nagu polekski all... Kas on asi vähese trenni taga või võib midagi muud olla?

Ettetänades Mari.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et Teil tegemist liigespindu katva kõhrepõletikuga,mis annab sellist valu,et jalad võtab alt ära.Soovitaksin tarvitada 1nädal ibuprofeni ja seejärel teha kuur Glükoosamiiniga(kõhresreisundit parandav toidulisand,mida müüakse apteegis ilma retseptita.)Ja muidugi teha sporti,selliseid alasid,mis tugevdavad reielihaseid(ka võib teha jõusaalis spets.harjutusi)-jalgrattasõit.

Dr.Kaidu meitern