labajalal kasvab kont 08.04.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 45-aastane naisterahvas.Minu paremal labajalal hakkas umbes neli aastat tagasi kasvama kont. Nimelt kõndisin jalgsi oma 25 km. päevas,jalad olid nii väsinud ja valutasid mitu päeva.Kuid parema jala päka juurest valu ära ei kadunud ja mõne aja pärast märkasin,et kont on hakanud kasvama.Alguses eriti ei seganud kuid nüüd juba ei saaa kõiki jalatseid kanda.Kas on võimalik seda opereerida ja millised on tagajärjed. Või on vöimalik muud moodi ravida. Kui kallis on operatsioon?Kui kaua on taastumise aeg ja soovin üldse oma probleemi kohta rohkem teavet.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ilma jalga ja Rö-ülesvõtet jalast nägemata ei oska Teile olulist teavet anda,mulle jääb ebaselgeks,kus see "kont" kasvab.

Lugupidamisega A.Eller