vasaku jala puusaliiges 14.05.20 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Umbes 3nädalat tagasi hakkasin vasakus puusaliigeses valu tundma,mis ei ole enam üle läinud. olen töötav pensionäär ja hetkel teen maalritöid, mis nõuab pidevat redelist üles-alla käimist. Enne ei
ole puusaliiges tundlik olnud. Olen selle tööpeal olnud üle kahe kuu.
Käia on valulk ja õhtuti puus ka põlvaliiges valutavad.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Kahjuks olete unustanud esitada oma küsimuse.
Kui varasemalt puusaliigese probleeme pole olnud ja valu on tekkinud hiljuti uut tööd tehes, võib tõenäoliselt põhjuseks olla ülekoormus. Kirjelduse järgi võib tegemist olla nii puusaliigese, puusaliigest ümbritsevate pehmetekudede või ka selja probleemiga. Soovitan tööl teha võimalusel rohkem pause ja anda puhkust. Võite proovida kasutada valu vähendamiseks ka lokaalseid määritavaid geele nagu Voltaren või Diclac.
Täpsemate soovituste ja juhiste saamiseks soovitan pöörduda füsioterapeudi poole, kes saab välja selgitada probleemi põhjuse ja määrata ravi.

Heade soovidega

Füsioterapeut Maris Perendi