TOS-sündroom 13.01.20 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, Soomes pani töötervishoiuarst diagnoosi, et TOS-sündroom ning saatis Eestis edasistele uuringutele. Nüüd olen nõutu kuna täpselt ei oska ka perearst, et kuhu peaksin edasi pöörduma. Ise olen lugenud, et ainult äärmisel juhul sekkutakse selle probleemiga kirurgiliselt. Samas eelmine kord tööl olles vasak käsi ei töödanud enam lihtsalt ning valutas ka. Ehk, et kuhu peaksin antud teemaga pöörduma?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Kui perearst vajalike uuringute osas aidata ei oska, soovitaksin diagnoosi kinnitamiseks pöörduda neuroloogi vastuvõtule, kes saab vajadusel suunata ENMG, MRT vms uuringutele.
Konservatiivse ravi alustamiseks soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, kes põhjaliku hindamise tulemusel annab vajalikud soovitused edaspidiseks, määrab raviplaani ja viib läbi teraapia kaebuste leevendamiseks.
Kui tegemist on TOS-diagnoosiga, mis kirurgilist sekkumist ei vaja, on füsioterapeutiline ravi näidustatud.

Lugupidamisega
Maris