Valuline sääre kõõlus 31.05.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Venitasin korvpallimängus joostes parema jala Achilleuse kõõlust. See on nüüd valuline ja takistab käimist, räkimata jooksmisest.
Kas jahutada liigest vi anda sooja?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Oluline on välistada Achilleuse täielik või tõsisem rebend, mis võib vajada paranemiseks operatiivset ravi või fikseeritud asendit ortoosiga. Rahu, külm, kannakõrgendus ning valu- ja põletikuvastased ravimid aitavad esialgset valu leevendada. Edaspidi oleks vajalik jätkata venitusharjutuste ja tugevdavate harjutustega Achilleuse kõõluse täielikuks taastumiseks. Kõigepealt soovitan aga pöörduda ortopeedi või füsioterapeudi poole olukorra ja ravi täpsemaks hindamiseks.