lapse selg hüpates valus 15.02.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

8aastane laps tegeleb sportakrobaatikaga 4x nädalas. Viimasel nädalal on kurtnud, et selg teeb hüpates valu. Üritan kirjeldada lapse sõnadega. Valu tekib selgrooo läheduses, selja keskosas mitte nimmepiirkonnas, üles hüppamisel. Maandumisel valu ei ole. Laps kirjeldab seda nii: "kui hüppan üles, siis valu nagu põrkaks kaasa" Valu tekibki ainult üles hüppamise ajal. Ükski muu element valu ei tee, samuti ei valuta selg muul ajal.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse põhjal arvan, et tegemist on lihasvaluga, mida saab leevendada massaazi, soojendavate kreemidega (Sixtus Thermosix) ja elektriraviga (lõõgastavad voolud). Valu tegevad tegevusi vältida 1-2 nädalat. Ideeliselt peaks selline asi ise ära lahenema.

Tervitades,
Priit Ailt