Seljavalu 31.01.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
Minule teeb muret seljavalu kesk seljas, kohati kiirgav valu ka alaselga. Nimelt esmakordselt avaldus selline valu raseduse viimasel kuul öösti. Hetkel laps 1 kuune ja antud valu algas 2 nädalat peale sünnitust. Valu ei ole päeval vaid öösel külge keerates lapsega tegeledes lööb tugev valu keskselga kohati nagu raske hingata. Perearstile kurtsin aga arvab et ajaga läheb üle, et pigem keha vajab veel taastumist. Muidugi on Mul hetkel 10 kilo ülekaalu ja kôht sünnitusest pole veel taastnud. Samas Enne rasedust seljaga probleeme ei olnud, olin norm kaalus ja käisin mitu korda nädalas bodypumpis. Mida te arvate mis voib sellise valu pôhjus olla. Kas tuleks teha pilt? Vôi saaks aidata mind kiropraktik? Kas tohiks 1 kuu peale sünnitust trenni minna, mis närvivalu leevendaks? Mainin veel et umbes kaks nadalat olin külmetushaiguses köha nohu, millest taastun.
Ette tänades!

Arst vastas:

Gerly Truuväärt

dr Gerly Truuväärt

Kiropraktik

Confido tervisekeskus

Tere! Ja palju õnne pisikese sünni puhul! Kõlab, et tegu on roietevahelise närvi ärritusega. Aeg tõesti vahel parandab aga samas on väikelapsega seotud sundasendid tihti lisa koormuseks turjale ja keskseljale. Soovitan väga kiropraktilist ravi visiiti ka siis kui valu taandumas. Trenni ei soovita vähemalt 2 kuud peale sünnitust teha ja siis alustada teadliku treeneri või füsioterapeudi kaasabil. Treeningu osas soovitan konsulteerida kohukliinik.ee
Gerly Truuväärt