Taastusravi 04.10.18 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
soovin teada millist taastusravi viisi on mul võimalik rakendada kodustes tingimustes.
Ravi kulg järgmine:Patsiendil oli parema käe 3. sõrme kesklüli proksimaalse otsa liigesesisene murd väikese fragmendina. Traumast möödas 6 nädalat. Sõrm turses. Sõrme passiivne liikuvus on positiivse tendentsiga, aktiivne liikuvus vajab abistamist. Alustab taastusraviga. Soovitav taastusravi

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kuue nädalase lahase järgselt on normaalne, et liiges on kergelt turses ja liigub halvasti. Esialgu tuleks turse alandamiseks kasutada külmaravi, jääkuubikuga masseerimist vms. Külma ravi järgselt teha passiivseid venitusi kinni jäänud liigestele. Esialgu tuleks taastada passiivne liikuvus, enamasti taastub see kiiresti. Seejärel tuleb sõrmele anda koormust, jõuharjutused kummipaelaga, savi/ plastiliini voolimine/ pigistamine, pehme palli või svammi pigistamine jne. Ühesõnaga igasugused tegevused/ liigutused, kus sõrmele langeb koormus, nii painutused kui ka sirutused.

Võimalik, et alguses, esimesel nädalal, jääb liiges aktiivsest koormusest valulikuks aga see möödub, kui lihaskond saab tugevamaks.

Loodan, et oli abi.

Tervitades,
Priit Ailt